Kategoriler
Çocuklar

Çocuklar için sağlıklı yiyecekler


Çocuklar formda kalmak için sağlıklı ve organik yiyecekler tüketmelidir. Fakat birçok çocuk maalesef bunları reddederek hamburger, pizza, şeker, çikolata gibi yiyecekleri yemek ister. Çocuklar vücutlarının ve zihinlerinin gelişimi için her türlü besinden düzenli olarak tüketmelidir. Bu nedenle, vitamin ve mineraller tarafından zengin gıdalarla beslenmeleri gerekir. Burada görev ebeveynlere düşmektedir. İşte özellikle ebeveynler için hazırladığımız çocuklar için sağlıklı yiyecekler adlı mini rehberimiz…

Çocuklar için sağlıklı yiyecekler

Yumurta

Şüphesiz en sağlıklı yiyeceklerden biri olan yumurtanın içinde, çocuğunuzun sağlıklı büyümesi için bol bol protein ve DHA bulunmaktadır.

Yaban mersini


Yaban mersini, çocuklarınız için en iyi besinlerden biridir. Çok sayıda vitamin ve antioksidan içerir; bu da çocuğunuzun boyunun daha hızlı uzamasını sağlar.

Meyve ve sebzeler


Meyveler doğal tatlardır ve çocuklar tüketmeyi oldukça sever. Araştırmacılar, çocukların her gün bir tabak kadar meyve yemeleri gerektiğini söyler. Kuru meyveler de besin değeri açısından çok zengindir ve bu yüzden çocukların yemeğine ilave edilmelidir.

Sağlıklı bir yaşam için en gerekli olan besin ise sebzelerdir. Meyve ve sebzeler, sağlıklı beslenme, obezite riskini azaltma ve daha iyi bir beyin için oldukça gereklidir.

Tatlı patates


Tatlı patatesler, beta-karoten zenginidir. Temel antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olan tatlı patateslerden besinsel fayda elde etmek için buharda pişirmek veya kaynatmak en iyi yöntemlerdir. Tatlı patates, çocuğunuzun hücrelerindeki oksidatif hasarı önlemeye yardımcı olur ve hasta oldukları zaman iyileşme sürecini hızlandırır.


Mango


Bu tatlı tropikal meyvesi, C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, diş ve diş etlerini sağlıklı tutar.

Süt


Süt zengin bir kalsiyum kaynağıdır.Bilindiği gibi, çocuğunuza güçlü kemikleri ve dişleri için gerekli olan sağlıklı kalsiyum dozunu sağlar. Sütün içindeki D vitamini, çocuğunuzun bedeninin kalsiyumu emmesine yardımcı olur. İnek sütü, az yağlı bir süt olduğu için çocuklar için tam bir besin maddesi sağlar.

Somon


Somon, mükemmel bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Bu balık, beyin gelişimi ve sağlıklı bir kalp için gereklidir. Ayrıca, çocukların iyi gelişimi için ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli proteinlere sahiptir. Somonun artı noktalarından biri, doğal olmasından dolayı çok az baharat gerektirmesi ve sadece birkaç dakika içinde pişirilmesidir.

Soya peyniri


Soya peyniri mükemmel bir protein, B vitamini, kalsiyum ve demir kaynağıdır. Çocuklara uygun gerekli tüm ihtiyaçları içermektedir.