Buz küpünün cilde yararları


Yaz mevsimi gelince akan makyaj, kızarma ve terleme sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Ciltteki bu tip sorunları çözmenin asıl kaynağının Kore’de oldukça yaygın bir güzellik eğilimi olan buz küpü uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Buz küpünün cilde yararları hakkında daha fazlasını öğrenmek isteyenleri konumuza bekliyoruz…

Buz küpünün cilde yararları

Yüzünüzde buz küplerini gezdirmek

Buz küplerinin parlayan ciltlerin anahtarı olduğunu söyleyebiliriz. Herkes temiz ve ışıltılı bir cilt ister. Buz küpü ile yüzünüze masaj yapmak cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bu işlem, cildinizdeki kan dolaşımını artırır ve parlak bir hale getirir. İlk aşamada yüzünüze buz uygulamak, cildinizin altına inen soğuk su sayesinde kan akışınızı ve kan damarlarınızı daraltacaktır. Bunu dengelemek için, vücudunuz yüzünüzde daha fazla kan dolaştırmaya başlar, bu da onu daha canlı ve ışıltılı yapar.


Yüzünüzdeki kararmış bölümleri aydınlatır

Yüzünüze düzenli olarak buz uygulamak, inatçı kararmış bölgeler ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Yapmanız gereken şey gül suyunu kaynatmak ve salatalık suyu ile karıştırmak. Bu karışımı buzluğa koyun ve donmasını bekleyin. Ardından buz küpünü kararmış bölgeye uygulayın. Ancak elbette bir gecede mucize beklemeyin, neticeyi görmek için bu işlemi birkaç gün tekrarlamanız gerekecektir.


Yüzünüzdeki akneleri yatıştırır

Eğer yüzünüzde bulunan aknelerden rahatsız oluyorsanız, bunu buz ile tedavi edebilirsiniz. Yüzünüze buz küpü uygularsanız, cilt yağ üretimini en aza indirir. Ayrıca sivilceden dolayı oluşan şişlikleri de önler ve iyileştirir.Göz torbalarınıza iyi gelir

Yorgun gözükmenize yol açan göz altı torbalarınıza karşı buz size sihirli değnek gibi gelecektir. Göz altındaki aşırı sıvı birikimi bir buz küpü ile tedavi edilebilir. Gözlerinizin altından kaşlara doğru dairesel hareketlerle buzu yüzünüzde gezdirin. Bu şişliğinizin azalmasına yardımcı olacaktır.


Cilt gözeneklerini sıklaştırır

Yüzünüzde doğal yağları ve terlemeyi açığa çıkaran gözenekler bulunmaktadır. Kirler gözeneklerde biriktiğinde, sivilceye neden olur. Yüzünüzde bir buz küpünü gezdirdiğinizde gözenekleri daraltır. Bu işlem gözeneklerinizi, dolayısıyla yüzünüzü temiz tutar.


Yapacağınız makyajı daha iyi hale getirir

Buz küpü uygulamasının bir mucizevi yararı daha var. Yüzünüzü önce soğuk su ile yıkayıp buz küpünü yüzünüzde dolaştırdıktan sonra makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem, makyajınızın kusursuz ve uzun ömürlü olmasını sağlar.


Kırışıkları azaltır


Yaşınızı geriye döndüremezsiniz, ama etkilerine bundan sonra engel olabilirsiniz. Yüzünüze buz küplerini uygulamak, kırışıklıkların ve yaşlanma belirtilerinin kontrol edilmesine yardımcı olur. Sadece mevcut olanları azaltmaya değil, aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller.