Kategoriler
Kişisel Bakım

Pürüzsüz kol ve bacaklar için peeling


Yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde sıcakların artmasıyla birlikte kışlıklarımızı rafa kaldırarak tişört, etek, şort ve elbise gibi kolları ve bacakları açıkta bırakan kıyafetleri giymeye başladık. Bu dönemde kadınlar için kol ve bacaklarının pürüzsüz ve ipeksi olması çok önemlidir. Kış ayları boyunca ihmal ettiğiniz cildinize, pürüzsüz kol ve bacaklar için vereceğimiz peeling tarifiyle bakım yaparak bunu başarabilirsiniz.

Pürüzsüz kol ve bacaklar için peeling

Her kadın kol ve bacaklarının pürüzsüz bir güzelliğe sahip olmasını ister.Kış aylarında kuruyan cildinizi yeşil çay ve hindistan cevizi yağı ile canlandırabilirsiniz.

Yeşil çay, Japonyada cildi yenilemek için çok sık kullanılan bir bitki. Vereceğimiz tarifin içine cilt tipinize göre şeker veya tuz da ilave edebilirsiniz. Tuzun aşındırıcı özelliği sebebiyle sadece vücudunuz için yapacağınız peelinglerde kullanın, şekeri ise yumuşak bölgeler ve yüzünüzde de kullanabilirsiniz.


Gerekli malzemeler

1 yeşil çay poşeti

1/4 kap filtrelenmiş su

1/4 çay kaşığı toz matcha

1 su bardağı hindistan cevizi yağı

1/2 su bardağı tuz ya da şeker

Yapılışı

Yeşil çay poşetini bir fincan sıcak suyun içinde demleyin. Oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

Ayrı bir kapta yağ, şeker ve matchayı birleştirin. Malzemelerin iyice birleşmesi için çok iyi bir şekilde karıştırın. Üzerine soğutulmaş yeşil çayın dörte birini ilave edin. Eğer matcha kullanmayacaksanız, bir fincan yeşil çayın tamamını ilave edebilirsiniz.

Hava geçirmez bir kapta saklayın ve nazikçe cildinizin ölü derilerini atmak için duş sırasında kullanın.

Notlar

Tuz kullanıyorsanız, yüzünüze kullanmayın. Vücudunuz için de hafta 1 veya 2 kez kullanın.

Şeker kullanıyorsanız, vücudunuz için haftada en fazla 3 kez, yüzünüz için haftada 1-2 kez kullanın.