Gömlekler için kırışık çözücü sprey


Ütü yapmak genellikle çoğu kadın için en sıkıcı ev işlerinden biridir. Özellikle de kırışmış gömlekleri ütülemek sadece sıkıcı değil aynı zamanda zordur ve bu yüzden çok zaman alır. Bu zahmetli işten kurtulmak için gömlekler için kırışık çözücü sprey kullanabilirsiniz. Bu spreyi evde kolayca hazırlayabilir ayrıca kimyasal madde içermediği için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gömlekler için kırışık çözücü sprey

Kırışık çözücü spreyi hazırlamak için gerekli malzemeler bir adet sprey şişesi, 1/4 su bardağı su, 1/4 fincan sirke, 1/4 fincan saç kremi ve askı veya kurutucu.

Su, sirke ve saç kremini sprey şişesine koyun, ağzını kapatın ve malzemelerin iyice birbirine karışması için çalkalayın. Sirke ve saç kremi, kumaşı yumuşatarak kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Saç kremi ayrıca sirkenin kokusunun tamamen yok olmasına da yardımcı olur.Karışımı kırışıklıkların üzerine hafifçe püskürtün. Yeteri kadar püskürttükten sonra gömleği kenarlarından çekerek bir askıya asın. Püskürtme sonucunda kumaştaki kırışıklar hemen açılmaya başlar. Daha hızlı kuruması için gömleğinizi birkaç dakika güneşli bir noktaya asabilir veya bir dakika boyunca kurutucuya atabilirsiniz. Gömleğiniz tamamen kuruduğunda kırışıklar yok olacaktır. Artık gömleklerinizi kısa zaman içerisinde kırışıksız olarak giyilmeye hazırdır.