Kategoriler
Moda

Kısa boylu kadınlar için giyim rehberi


Kısa boylu kadınların daha uzun görünmeleri için kıyafet, ayakkabı ve aksesuar seçiminde dikkat etmeleri gereken bazı ayrıntılar vardır. Örneğin yüksek topuklu ayakkabı giyerken hiçbir sınırlamaya gitmek zorunda olmasalar da pantolon seçimi konusunda bazen sıkıntı yaşayabilirler. Boyu daha uzun gösteren farklı giyim seçenekleri bulunmaktadır. Kısa boylu kadınlar için giyim rehberi başlıklı yazımızda bunlardan bahsediyoruz…

Kısa boylu kadınlar için giyim rehberi

Kısa boylu kadınların daha zayıf ve daha uzun görünmek için alışveriş yaparken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar şöyledir:

Sade bir giyim tarzı

Geniş ve salaş kıyafetler genellikle bizi olduğumuzdan daha kısa gösterir. Bu yüzden kısa boylu kadınların daha uzun görünmek için birbirine uyumlu parçaları seçmeleri gerekir.  Pantolon tercihleri desenli ve bol değil, düz veya dar stillerden olmalı. Örneğin iş hayatında düz siyah pantolon ve üzerine yine vücuda oturan bir gömlek tercih edilebilir. Hafta sonları için de yine dar kesim bir kot pantolon ve üzerine V yakalı bir bir tişört veya kazak hoş bir kombin oluşturur. Abiye bir tercih söz konusuysa da tek renkten oluşan dar bir elbisenin altına şık bir çift topuklu ayakkabı harika olur.

Uyumlu renklere sahip kıyafetler


Daha uzun ve sade bir görüntü için sağlamak için alacalı ve karışık renkler yerine birbirine uyumlu renklerde kıyafetleri seçmek daha doğru olur. Kıyafetlerin tamamı aynı renkten olmak zorunda değilse de aynı renk ailesinden olmalıdır. Örnek vermek gerekirse beyaz bir gömleğin altına gri renk etek ve siyah topuklu ayakkabı giyilebilir. Bacak boyunu daha uzun göstermek için de siyah kalem etek, siyah tayt veya sivri uçlu ayakkabı tercih edilebilir.

Yüksek belli kıyafetler

Biraz daha uzun olduğunuz yönünde yanılsama yaratabilirsiniz. Yüksek bel yani göğüsün hemen altından başlayan bel bölgesine sahip kıyafetler daha uzun gözükmek için mükemmel bir tercihtir. Yüksek belli etek ve pantolonların yanı sıra göğsün hemen altından etek bölgesi başlayan elbiseler de kadınların boyunu daha uzun göstermektedir.

Küçük desenli kıyafetler

Daha uzun boylu gözükebilmek için kıyafetlerdeki desenlerin ve aksesuarların boylarına da dikkat etmek gerekir. Kısa boylu insanların küçük desenleri tercih etmeleri gerekir. Örneğin bir bahar veya yaz günü yemeği için küçük desenli, beyaz veya kahverengi pamuklu bir bluz ve diz üstü bir etek iyi bir seçimdir. Altına ise beyaz bir espadrilles ve aksesuar olarak da uzun boncuklu bir kolye veya bilezik, görüntüyü tamamlamak için ideal seçimler olacaktır. Bu arada kısa boylu kadınların büyük boy çantalardan kaçınmaları gerekir. Bunun yerine küçük omuz çantalarını tercih etmeliler.