Kategoriler
Çocuklar

Çocuğunuzun WhatsApp hesabını nasıl takip edebilirsiniz?


Çocuklar günümüzde internetin yanı sıra sosyal medya ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarını da yoğun olarak kullanıyorlar. Fakat kontrolsüz kullanılan internet çocuklar için birçok tehlikeyi de beraberinde getirebiliyor.

Çocuklarınızın internette nasıl ve ne kadar vakit geçirdiğini öğrenerek onları gelebilecek zararlara karşı korumak isteyebilirsiniz. Bunun yollarından biri de  bugün  dünyada 1.5 milyarı aşkın sayıda kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta çocuğunuzun kimlerle yazıştığını ve neler konuştuğunu görmek olabilir. WhatsApp bünyesinde resmi olarak böyle bir özellik olmasa da Google Play‘den indirebileceğiniz bir uygulama ile çocuğunuzun WhatsApp hesabını takip edebilirsiniz.

Uygulamayı kullanırken çocuğunuzun cihazının bildirim alanında WhatsApp Web’in etkinleştirildiği uyarısı çıkacağı için, çocuğunuz WhatsApp hesabının sizin tarafınızdan izlendiğini biliyor olacak. Dolayısıyla bu uygulamayı başkalarının hesabını takip etmek için kullanamazsınız.

Google Play uygulama mağazasından ücretsiz yükleyebileceğiniz Whatscan Whatweb uygulamasıyla bir WhatsApp hesabını iki farklı Android cihazda kullanarak çocuğunuzun WhatsApp hesabını takip edebilirsiniz. Böylece akıllı telefonunuzda da iki WhatsApp hesabı kullanacaksınız.

Gelin şimdi aşama aşama bu uygulamayı nasıl kullanacağınıza birlikte bakalım.


Öncelikle çocuğunuzun WhatsApp hesabını takip etmek için akıllı telefonunuza Whatscan Whatweb‘i yükleyin.

Çocuğunuzun cihazında WhatsApp’ı çalıştırdıktan sonra menüden WhatsApp Web‘i açın.

Ekranda beliren QR kodunu akıllı telefonunuza yüklediğiniz Whatscan Whatweb uygulamasıyla taratın. Bundan sonra WhatsApp mesajlaşmalarını izleyerek çocuğunuza gelebilecek  zararlardan onu koruyabilirsiniz.