Kategoriler
Kişisel Bakım

Hacimli ve dolgun saçlara nasıl sahip olursunuz


Dolgun ve bakımlı saçlara sahip kadınlar bulundukları her ortamda dikkat çekmeyi başarır. Kadınların saçlarını bu kadar önemsemelerinin nedeni biraz da bundan dolayı, yani beğenilmek ve dikkat çekmek arzusundandır.

Hacimli saçlara sahip olmak gür saçlı kadınlar için daha kolaydır ama yeterince gür saçlarınız olmadığını düşünüyorsanız yapacağınız bazı uygulamalarla hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Bu uygulamaları adım adım paylaşıyoruz.

  1. Adım: Saçınıza uygun şampuanı seçin

Günümüzde birçok markanın farklı saç türlerine ve özelliklerine ya da kullanıcının taleplerine göre birçok çeşidi bulunuyor. İşe saç yapınıza en uygun olanı seçmekle ve saçlarınızı yıkamakla başlayın. Temiz saçlar her zaman daha hacimli ve dolgun gözükür. Tararken zorlanıyorsanız saç uçlarına saç kremi uygulayabilirsiniz. Saç yıkamada en önemli noktanın saçı iyice arındırmak olduğunu unutmayın.


  1. Adım: Tarama ve kurutma yönteminin önemi

Hacimli saçlara sahip olmak isterken saçlarımızın elektriklenmesini ve kabarık bir görünüm kazanmasını istemeyiz. Dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Öncelikle aceleci olmayın ve saçlarınızı yavaş yavaş kalın dişli bir tarakla tarayarak kurutun. Saç kurutma makinasını aşağıdan diplere doğru tutmak saç tellerini havalandırarak daha hacimli görünmelerini sağlar. Eğer çok seyrek ve düz yapıda saçlara sahipseniz başınızı öne eğip saçlarınızı kurutmak da işinizi kolaylaştırır.

  1. Adım: Şekillendiricilerden faydalanın

Kurutma işleminden sonra saçlarınız doğal olarak dolgun ve hacimli görünür. Tabii önemli olan gün boyu o hacmi koruyabilmektir. Bu noktada sabitleyici bir saç şekillendirici işinizi görecektir. Ardından saçlarınızı başınızın tepesinde gevşek bir topuz yapın ve birkaç saat bekleyin. Açtığınızda gün boyu dolgunluğunu koruyan saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.