Buz kalıbının farklı kullanım alanları


Buz kalıpları buz yapmanın dışında hayatınızı kolaylaştıracak farklı kullanımlarıyla mutfaktaki en önemli yardımcınız olmaya aday. Yazımızı okuduktan sonra içeceklerimizi serinletmenin ötesinde çok daha fazla işe yaradığını gördüğünüz evinizdeki buz kalıplarının sayısını artıracağınızdan eminiz…

Dondurulmuş et suyu küpleri


Elinizin altında yemeklerinize katmak üzere doğal ve ev yapımı et ya da tavuk suyu olsa güzel olmaz mı? Buz kalıplarından yararlanarak bunu başarabilirsiniz. Et ya da tavuk suyunu hazırlayın, ardından buz kalıplarına döküp dondurun. Kullanmak istediğinizde bir veya birkaç küpü çıkararak çorbanıza, pilavınıza veya yemeklerinize katın.

Dondurulmuş salça küpleri

Doğal veya ev yapımı salçalar hazır satılanlara göre daha çabuk bozulabilir. Mis gibi salçanızı her an taze utmak için buz kalıplarından yararlanabilirsiniz. Salçayı buz kalıplarına yerleştirin ve gerektiğinde buzluktan çıkarıp tencerenize atın.

Dondurulmuş limon küpleri


Minik dilimlenmiş limonları buz kalıplarına yerleştirip dondurun. Böylece soğuk içecekleriniz için buz ve limon her daim hazır olur.


Limonlu suyun sağlığımız için de çok faydalı olduğunu unutmayın. Bu limonlu buz küplerini suyunuza da katabilirsiniz.

Dondurulmuş meyve püresi küpleri
Meyveleri mevsiminde yemenin önemini biliyoruz. İşte sevdiğiniz meyvelere her an ulaşmak için harika bir yöntem. Meyve püresini hazırlayın ve buz kalıplarına yerleştirip dondurun. Ne zaman isterseniz çözülmesini sağlayıp tüketin.  Dilerseniz pastalarınızda, keklerinizde ve diğer tatlılarınızda kullanabilirsiniz.

Dondurulmuş kahve küpleriSevdiğiniz özel kahve karışımlarını buz kalıplarına doldurabilirsiniz. Böylece bu kahveli buzları hazırladığınız soğuk kahvelerde kullanarak canınız ne zaman isterse harika aromalı kahveler içebilirsiniz.