Kategoriler
Kişisel Bakım

Yılbaşı gecesi için makyaj önerileri


Yılbaşı gecesi nasıl gözükmek istiyorsunuz; dikkat çekici, feminen ya da eğlenceli… Bu üç farklı makyajın uygulamalarını adım adım yazımızda anlatıyoruz, tercih yapmak ise size kalıyor…

Dikkat çekici

Gece makyajlarının vazgeçilmezlerinden biri smokey gözlerdir. Bu makyajı uygulamak isterseniz gözlerinizin şekline uygun versiyonlarından birini seçebilirsiniz. Örneğin iri gözleriniz varsa daha koyu renkleri, küçük gözlere sahipseniz de daha açık renkleri tercih edin.

Gözünüze önce far bazı sürdükten sonra açık ve ışıltılı renkleri tüm göz kapağınıza baz olarak uygulayın, gözün dış kısımlarına da hafif bir gölge yapın. Daha sonra siyah göz kalemiyle gözlerinize çerçeveleyerek iç kısımlarına da uygulayın. Fırçanızın ucunu daha koyu renklerden birine hafifçe değdirin ve kalemi biraz dağıtın. Son olarak maskarayla makyajı tamamlayın.

Göz makyajınız koyu olduğu için ten makyajınızı daha sonradan yapmalısınız. Ayrıca yoğun bir allık yerine farklı renk geçişleri olan bir allığı karıştırarak hafifçe uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza ise nude bir ruj sürerek, hafif gloss ile tamamlayabilirsiniz.

Feminen


Kedigözü bakışlar her kadına kendini güçlü ve alımlı hissettirir, bu da özgüveni doğurur. Yılbaşı gecesinin özgüveni en yüksek kadını olmak istiyorsanız bu makyajı uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Önce fondöten ve kapatıcı ile ten makyajınızı yapın ve pudra ile sabitleyin. Kuyruklu bir eyeliner çekerek göz kalemini sürün ve gölge şeklinde göz kapağına doğru getirin. Simli koyu kahverengi ve altın rengi farları karıştırarak kaleminizin üzerinden geçirip göz ortasına doğru gölge düşürün. Alt kirpik dibine hafifçe gölge yapın. Eğer çok keskin dursun istiyorsanız göz kenarlarına bant yapıştırarak makyajı yapabilirsiniz. Son olarak maskara ile makyajınızı tamamlayın. Yanaklarınız içinse yumuşak tonlarda bir allığı hafifçe elmacık kemiklerinize uygulayın. Dudaklarınızı da mat bir rujla hafifçe renklendirin.

Eğlenceli

Renkli ve eğlenceli makyajınızla partinin en enerjik karakteri olmak istiyorsanız renkli farlarla kahve tonlarını kombinleyebilirsiniz. Önce far bazını tüm göz kapağına fırça ile uygulayın. Ardından renkli bir farı tüm göz kapağından burun çatısına ve göz altlarına kadar uygulayın. Sonra gözlerinizi aydınlatmak için fırçanızın temiz tarafıyla açık tonlarda, yoğun ışıltılı bir farı göz pınarlarına ve göz kapağının tam ortasına uygulayın. Gözünüze de siyah kalem çekerek maskarayla tamamlayın. Yanaklarınıza ise içerisinde hafif altın ışıltılar bulunan gül kurusu bir allığı dudaklarınıza süreceğiniz koyu renk bir rujla kombinleyebilirsiniz.

Öneri: Makyajınız yüzünüzde uzun süre kalmıyorsa sabitleyici spreyi makyaja başlamadan önce uygulayabilirsiniz. Makyajınızı tamamladıktan sonra da tekrar uygulayın. Makyaj yaparken kullandığınız fırça ya da süngerlerinizi de spreyinizle ıslatabilir ve daha uzun süreli etkiyi tüm yüzünüzde hissedebilirsiniz.