Erkeklerin en beğendiği 10 kadın parfümü


Güzel kokuların kadınları etkilemenin en iyi yollarından biri olduğundan Kadınların en beğendiği 10 erkek parfümü yazımızda bahsetmiştik. Elbette bu erkekler için de geçerli, yani erkekler de sevdikleri kokuları kullanan kadınları daha çekici bulurlar. Parfümün bu büyüleyici gücünden faydalanmak isteyen kadınlar da beğendikleri erkeği etkilemek ve iz bırakmak için, hem kendilerine yakışacak hem de karşı cinsi etkileyecek bir kokunun arayışındadırlar.

İşte hem zamanın eskitemediği hem de kısa zamanda en sevilen parfümlerden biri olmayı başaran, erkeklerin en beğendiği 10 kadın parfümü…

10-Estée Lauder Sensuous Nude EDP


Estée Lauder Sensuous Nude şehvetli odun, mist otu, hassas inci çiçeği, Sicilya bergamatu ve Baie gülü kokularının muhteşem harmanıyla kadınların vazgeçemediği bir parfümdür.

Günümüzün kadını için duyumsallıkta yeni boyut yaratan ve ilk sıkıldığı andan dip notalarına kadar mükemmelliği temsil eden Estée Lauder Sensuous Nude, en beğenilen kadın parfümleri arasında yer almaktadır.

9-Chanel No 5

1921 yılında piyasaya sürülen Coco Chanel’in en iddialı ve yılların eskitemediği kokusu Chanel No 5, günümüzde de popülerliğini kaybetmemiştir. Bir rivayete göre, parfüm tasarımcısı olan Rus asıllı bir Ernest Beaux’un yardımcısı bir hata yaparak, içine konulacak aldehit malzemesini oldukça fazla oranlarda eklemesi sonucunda Chanel No 5 ortaya çıkıyor ve hala  bugün hayatımızın tam ortasında yer alıyor. Kadın parfümleri arasında vazgeçilmez statüsündeki Chanel No 5 bir ekol ve bağımlılığın simgesidir ve bir tarihi, bir bedeni ve simgesi vardır. Çiçeksi aldehit, çiçek buketi, gül ve yasemin ile kadınsı bir koku olan Chanel No 5 eskinin ruhunu ve temel notalarına sadık yeni bir yorum olarak tanımlanıyor.

8-Paco Rabanne Lady Million EDP

Paco Rabanne One Million isimli erkek kokusunu tamamlayan Lady Million, en çok tercih edilen kadın kokuları listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Oryantal koku seven kadınların vazgeçilmezi olan Lady Million, altın rengi şişesi ile de beğeni kazanıyor. Oldukça iddialı bir şekilde piyasaya çıkmış, yüksek kalıcılığı ve kadınsılığı ile de her daim akıllarda kalacak bir kadın koku olarak görülüyor.

7-Charlotte Tilbury Scent of a Dream

Ünlülerin vazgeçilmez makyaj artisti Charlotte Tilbury‘nin çiçeksi ve otantik kokulara sahip ilk parfümü ‘Scent of a Dream‘ servi ve çiçeksi kokuların otantik birlikteliğinden oluşuyor.

6-Ex Nihilo Devil Tender Eau de Parfum

Üç yıl önce üç ortak Sylvie Loday, Olivier Royère ve Benoît Verdier tarafından yaratılmış olan niş parfüm markası Ex Nihilo, gerçek lükse odaklanmış. Ex Nihilo adının anlamı, hiçten gelen, yoktan var olan anlamına geliyor. Yeni Devil Tender’daki gül, odunsu notalar misk, meyve ve pudra kokuları baş döndürüyor.

5-Bvlgari Jasmin Noir EDP


Mücevherleri kadar en iyi kadın markaları arasında da yer alan Bvlgari’nin modern çağa uyarlanmış kokusu, kullanan kişileri etkisi altına alıyor. Bvlgari Jasmin Noir EDP, yasemin kokusunun ferahlatıcı ve cezbedici etkisiyle odunsu kokuların büyüleyiciliğini bir araya getiriyor. İlk sıkıldığı andan dip notalarına kadar çekici olarak tanımlanan Bvlgari Jasmin Noir, afrodizyak etkili kadın kokuları arasında yer alıyor. Aynı zamanda birçok erkeğin de dikkatini çekiyor.

4-Jimmy Choo L’Eau

Çiçek, taze ve misk notalarını adeta bir senfoni ile birleştiren Jimmy Choo L’EAU kadınlığı çağrıştıran bir koku. Kokunun kalbinde tatlı nektarin, ebegümeci çiçeği ve bergamot karışımı, üst notalarında ise meyveli, çiçekli, baş sedir ağacı ve misk kokuları yer alıyor.

3-Yves Saint Laurent Opium

Türkçesi afyon anlamına gelen Opium, 1977 yılında ilk çıktığında uyuşturucu karşıtı çevreler tarafından tepki almıştı. Buna rağmen 2003 yılında yapılan araştırmada akılda en çok kalan koku olduğu ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise afrodizyak etkili kadın kokuları arasında ilk sıralarda yer alan Opium, aynı zamanda en etkileyici ve en beğenilen kadın parfümleri listesinde her zaman zirveye oynamaktadır.

2-Gucci by Gucci

İşte nefis bir parfüm daha. Gucci by Gucci üst notalarında yaydığı böğürtlen ve bergamot meyvelerinin kokusu yanında orta notalarda verdiği portakal çiçeği kokularıyla çekici bir parfüm olmayı başarmıştır. Alt notalarında ise bu özel parfümün sandal ağacı yanında paçuli kokuları formülünü etkin kılmaktadır. Bu özel parfüm uzun zamandır en fazla kullanılan ve erkeklerin en sevdiği kadın parfümleri arasında yer almakatadır.

1-Chloé Love Story Eau Sensuelle Eau de Parfum


Chloe’nin feminenliği kusursuz bir şekilde ortaya çıkaran kokusu portakal çiçeği, yaz notaları ve vanilya çiçeği ile birleşiyor. Kokunun şehveti, sandal odunu parçalarıyla daha yoğun ve daha derin bir kıvam kazanıyor.