Kadınların en beğendiği 10 erkek parfümü


Güzel kokmak kadınları etkilemenin en iyi yollarından biridir. Bunun nedeni en gelişmiş hafızanın koku hafızası olmasıdır. Dolayısıyla eğer bir kadını kokunuzla etkilemeyi başardıysanız sizi unutma şansı çok azdır.

Biz de bu yazımızda hem  kadınları kokularıyla etkilemek isteyen erkekler için hem de önümüzdeki yılbaşında bir hediye alternatifi olarak kadınların en beğendiği 10 erkek parfümünü derledik.

10-Paco Rabanne 1 Million

One Million kalbinde ihtişam ve zenginliği taşıdığını iddia ediyor. One Million parfümün bu yoğunlaştırılmış ve derin hali; baharatlı, odunsu ve oryantal kompozisyonlarla kan mandalinası, kakule, karabiber ve safran gibi taze ve baharatlı notalar ile başlıyor. Gül, neroli ve tarçın parfümün kalbindeki çarpıcı kokuyu yaratırken, en derinde de beyaz deri, süsen kökü, paçuli ve sandal ağacı notaları yer alır.

9-Versace Eros

Bu canlı ve seksi koku kadınların ilgisini çekmede oldukça iddialı. Ayrıca temiz ve dengeli kokusuyla hem günlük hem de gece için uygun.

Tepe notasında nane yaprağı, İtalyan limonu kabuğu, yeşil elma; kalp notasında tonka fasulyesi, amber, ıtır, vanilya; dip notasında ise atlas, virjinya sedir ağacı, vetiver ve meşe yosunu bulunuyor.

8-Yves Saint Laurent La Nuit

La Nuit De L’Homme gecenin karanlığı ve gizemini kendinde buluşturan, geceye hükmeden erkeklerin kokusu olarak tanımlanıyor. Koku modern Yves Saint Laurent erkeğine, karşı konulmaz bir çekicilik katıyor. La Nuit De L’Homme erkeği geçtiği yere mührünü vuruyor, iz bırakıyor ve kolay unutulmuyor. Tepe notasında bergamot, anason ve karabiber; kalp notasında lavanta ve paçuli ve dip notasında ise vanilya ve vetiver bulunuyor.

7-Black Orchid By Tom Ford

Lüks ve sofistike bir koku olan Tom Ford Black Orchid, zengin koku ahenkleri, siyah orkideler ve baharattan meydana gelen cazibeli iksiriyle tenin doğal kokusuna eşlik ediyor.

Parfümünün üst notaları taze bergamot ve nefis siyah kuşüzümü ile karıştırılmış, black truffle ve ylang ylang’ dan oluşan duyulara hitap eden bir harman ile açılıyor.

Orta notalarda koyu, baştan çıkarıcı çiçek kokuları ve zengin meyve aromalarının ahenkleri ile harmanlanmış, özel olarak aşılanıp yetiştirilmiş Tom Ford Black Orchid ile birleşiyor. Bu nota baş döndürücü lotus ağacı ile derinleşiyor.

Alt notaları arzulara düşkünlüğü sergileyen noir gourmand ahengi, paçuli, tütsü ve vetiver ile dengelenmiş. Vanilya, sıcak balsam ve pürüzsüz sandal ağacına akıcı bir kremsilik katıyor.

Black Orchid sadece Tom Ford için yetiştirilen siyah orkidelerden üretildi.

Kokunun yaratım aşamasında tüm çiçekleri inceleyen Tom Ford, hayal ettiği esansı bulamayınca, kendisi için özel bir çiçek üretilmesini istedi. Böylece dünyanın en nadide ve tek siyah orkidesi yaratılarak, Tom Ford By Black Orchid adı verildi.

6-The One By Dolce Gabbana


The One By Dolce Gabbana bir kadını cezbedecek karizma ve baştan çıkarma özellikleriyle oldukça iddialı. Yoğun tütün yaprağı ve canlı ahşap kokusunun sağladığı davetkâr ve sıcak özellikleriyle kadınları cezbeden en iyi kokulardan biri olarak tanımlanıyor.

Tepe notasında bergamot, kişniş ve fesleğen; kalp notasında kakule, zencefil ve neroli; dip notasında ise sedir, esmer amber ve tütün bulunuyor.

5-Terre D’hermes By Hermes

Cennet ve yeryüzünü bir araya getiren bitki ve mineral kokusu olan tanımlanan bu koku turunçgil vurgusunu, çakmak taşının mineral notalarını, bitki ve baharatlarla harmanlıyor. Şefkatli ve kararlı erkekler için tasarlandığı söylenen Terre D’Hermes By Hermes’e kadınların kayıtsız kalması çok zor gözüküyor. Hem gece hem günlük kullanım için uygun olan kokunun tepe notasında greyfurt, portakal, çakmak taşı, sardunya yaprakları, kalp notasında biber, paçuli, misk, vetiver, sardunya;    dip notasında ise sedir, aselbent ve odun harmanı bulunuyor.

4-Dior By Christian Dior

Lavanta, bergamot ve adaçayıyla harmanlanmış Dior By Christian Dior çiçek misk kokusuyla iz bırakan bir özelliğe sahip. Odunsu ve pudramsı esansıyla sofistike ve eşsiz olarak tanımlanan Dior Homme, güçlü erkeklere hitap ediyor. Seksi ve alışılmadık olarak tasvir edilen bu kokuyla kadınların ilgisini çekeceğinizden şüpheniz olmasın.

Tepe notası süsen, kakao, kehribar; kalp notası lavanta ve dip notası ise vetiver ve paçuliden oluşuyor.

3-Noir By Tom Ford

Arzulanan, kışkırtıcı ve bir o kadar gizemli çekiciliği ile Noir Extreme, mandalina yağının karizmatik fırça darbeleri, safran, kakule ve hindistan cevizinin sinerjik karışımının keskin kontrastını sağlar.

Bu koku, insanlar üzerinde sıradışı bir izlenim oluşturan erkekler için harika bir tamamlayıcıdır.

Geleneksel himalaya karı ve çam fıstığı ile kombine edilmiş sütlü karışım, beklenmedik şekilde damla sakızı ağacından elde edilen reçine ile kokunun çekirdeğine iletilir.

Sıradışı kehribar notası ise arka plandaki loş gün ışığı gibi diğer notaları gölgeler. Zarif sandal ağacı ve erik, vanilya koru ile bağımlılık yaratan amber, esrarengiz bir çekiciliğe bürünmenizi sağlar.

Üst notaları mandalina yağı, bitter portakal yağı, ginger ekstresi; orta notaları gül özü, yasemin akordu, portakal çiçeği, Hindistan’a özgü kulfi tatlısı ve alt notas ise vanilya madagaskar, amber, Avusturya sandal ağacı, damla sakızı ağacı reçinesinden oluşmaktadır.

2-Colonia By Aqua Di Parma


Bu çekici koku 90 yaşın üzerinde olmasına rağmen günümüzde hala popülerliğini koruyor.  Colonia Aqua di Parma bergamot, verbena, limon, gül, sandal ağacının inanılmaz bir karışımıdır ve turunçgil bahçelerini yansıtır.

1-Eternity Aqua By Calvin Klein


Maskülen erkeklerin kokusu Calvin Klein Eternity Aqua, kendinden emin ve rahat bir erkeğin duruşundan esinlenerek yaratılmış. Kokunun derinliğiyle adeta okyanusların ötesine götüren bu parfümle ilgili kadınların en sevdiği şey onun kalıcı gücü. Bu fresh parfümün tepe notası su ve salatalık; kalp notası lavanta ve odunsu harman; dip notası ise sandal ağacından oluşuyor.