Selülitsiz bacaklar için ne yapabilirsiniz?


Artık günümüzde fit, bakımlı ve estetik görünmek sağlıklı görünmekle aynı anlamı taşıyor. Şu da bir gerçek ki kilo sıkıntısı olmayan kadınların bile en büyük kabusu selülit olabiliyor. Selülitsiz bacaklara sahip olmaksa ciddi bir emek ve özveri gerektiriyor.

Kiloyu korumak kiloyu vermekten daha büyük önem taşıyor. Bu nedenle gerçekleştirdikleri diyet ve bölgesel zayıflama yöntemleriyle ideal kilolarına ulaşanların birçoğu daha sonrasında kilo koruma programlarına başlıyor. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre obez insanların yüzde 98’i kilo verdikten 1 yıl sonra verdikleri kiloları geri alıyor. Bu yüzden kilo veren kişilerin yeme düzenlerini bozmamaları gerekiyor. Çünkü tekrar kilo alan kişiler metabolizmaları artık daha yavaş çalıştığından bir daha kilo vermekte zorlanıyor. Ayrıca psikolojileri de olumsuz etkilendiği için motive olmaları güçleşiyor. Dolayısıyla bu kişilerin aç kalmadan düzenli olarak öğünlerine devam etmeleri gerekiyor.

Biyostimülasyon ve elektroterapi ultratone uygulamaları

Egzersiz yapmak selülit görünümünü azaltmanın ilk şartlarından biridir. Fakat 40 yaşından sonra egzersizin yanı sıra biyostimülasyon ve elektroterapi ultratone gibi uygulamalara da gereksinim duyuluyor. Elektroterapi sarkık ve güçsüz kaslarda toparlanma, cilt kalitesinin artması ve uygulama bölgesinin sıkılaşmasını sağlayan bir incelme yöntemidir. Biyostimülasyon ise elektroterapi tedavilerinin gelişmiş şeklidir. Bu yöntemde de vücuda yerleştirilmiş elektrotlarla vücutta dalga boyları yaratan akım yaratılmaktadır.


Tripolar radyofrekans


Özellikle 40 yaşından sonra tek başına yeterli olmayan egzersizin yanı sıra vücudu selülitsiz bir görünüme kavuşturmanın yöntemlerinden biri de ütüleme olarak da bilinen tripolar radyofrekanstır. Bu uygulamanın sonuçları ilk seanstan itibaren görülmeye başlanır fakat sonuca ulaşmak için bir dizi uygulamanın tamamlanmış olması gerekir. Radyofrekans uygulamasında yüksek frekans elektrik dalgası ve istenilen bölge ısısı belli bir düzeye kadar artırılarak derinin yüzeyinin düzelmesi sağlanmaktadır. Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz-vücut bölgesindeki sarkma problemleri için kullanılan bir yöntemdir.