2018’in ayakkabı modelleri


Kıyafetimizi tamamlayan en önemli aksesuar olan ayakkabılar kadınlar için bitmeyen bir tutkudur. Vücudumuzu taşıyan ayaklarımız için rahatlığı ne kadar önemli olursa olsun bir kadın sadece biçiminin veya renginin cazibesine kapıldığı, kendini güzel hissettiği ya da sadece moda diye herhangi bir ayakkabıyı satın alabilir.

İşte biz de bu yazımızda modayı her daim takip edenler ve meraklıları için gelecek yılın ayakkabı modellerini derledik. Öncelikle 2018’in ayakkabı tasarımlarının oldukça cesur olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 90‘lı yılların modasından esinlenildiğini, renkli modellerin öne çıktığını, kadife modellerle ve blok topukla sıkça karşılaşacağımızın ipuçlarını verebiliriz. Diğer öne çıkan modelleri yazımızda detaylarıyla paylaşıyoruz…

Parlak taşlı çizme / ayakkabı

Metalik kaplamalardan, payetlere ve kristal taşlara bu kış ayakkabılar göz alıyor. Uzun bot, kısa bot, çizme, ayakkabı ve açık tarzda ayakkabıların hepsine örnek parlak modeller mevcut. Özellikle siyah üzerine parlak desenli taşlarla süslenmiş ayakkabı ve çizme modelleri her zaman göz alıcı olmak isteyen kadınların tercihi olacak.

Çorap tarzı çizme

Çorap görünümlü bu çizmeler seksi, çekici ve şık olmak isteyen kadınların gözdesi olacağa benziyor. Özellikle de saten kumaş tasarımcılar tarafından bu tarz çizmelerde sıkça kullanılmış.

Saten modeller

Bu sezon desenli ya da düz versiyonları ile saten ayakkabılar da yine çok popüler.

Kadife

Kadife rüzgarı kıyafetlerden ayakkabılara da yansıdı diyebiliriz. 2018’de ayakkabılarda kadife modeller ön planda olacak.

Beyaz

Kışın beyaz ayakkabı giyilir mi diye sormayın. Kotlarla, siyah pantolonla, renkli elbiselerle, siyah tayt veya çorapla beyaz ayakkabıları kombinleyerek oldukça şık olabilirsiniz.

 

Postallar

2018’de postallar, hem rock şıklıktan hem de askeri görünümden ilham alıyor. Bazen de burnu sivrilerek ya da topuğu yükselerek sıra dışı bir çizgi kazanıyor.

Çizmede zengin drape

Bacağı daracık saran çizmelerin yanında dökümlü modeller de bu sezon varlık gösteriyor.


Ayak bileğinde (kovboy) botlar

Kısa topuklu ve sivri burunlu bu modeller rahatlığı ve şık görünümüyle geçtiğimiz seneden itibaren oldukça rağbet görmeye başladı. 2018’de de bu modelleri sıkça göreceğiz.

Jakarlı çizmeler

Bu senenin en çarpıcı modelleri arasında yer alan jakarlı tasarımlarla kadınlar her zamankinden daha iddialı olacağa benziyor.

Eğimli topuklu modeller

2018’de zarafet ve estetiğin bir arada olduğu farklı ayakkabı tasarımlarından biri de eğimli topuklu modeller olacak.

Çiçekli bot modelleri

Bahar ve yaz mevsimlerinde gördüğümüz çiçekli modeller artık kışın da hayatımıza giriyor. Kıyafetleri hareketlendirerek bambaşka bir hava katacak olan bu modeller ayakkabı meraklılarının ilgisini çekecek.

Heykelsi topuklar

2018’in iddialı olacağından bahsetmiştik. İşte biraz sıradışı, biraz abartılı adeta bir heykel gibi şekillendirilmiş topuklu ayakkabı modelleri…

Blok topuklu modeller

Yakın zamana kadar burun kıvırdığımız blok topuklar yine hayatımıza girmeye başladı. Hem de rengarenk…

Pas

Soğuk havalarda görüntüsü bile içinizi ısıtmaya yetecek içi kürklü olan bu ayakkabılar çok şirin değil mi?

Sivri burunlu ayakkabılar


Bir ara unutulur gibi olan sivri burunlu bu şık ve göz alıcı modeller 2018’de yine kadınların gözdesi olacak.