Kategoriler
Genel

Kışın evde yapılabilecek en keyifli aktiviteler


Kışın gelmesiyle birlikte artık evlerimizde daha fazla zaman geçirmeye başladık. Ailemizle, eşimizle veya sevgilimizle soğuk ve yağışlı havalarda dışarı çıkmak yerine evde kalmayı tercih ediyor, arkadaşlarımızla ev ortamlarında buluşuyoruz.

Kışın evde yapılabilecek en keyifli aktiviteler

Evimizin tadını çıkarmak için harika bir fırsat yaratan soğuk kış günlerinde farklı aktivitelerle çok daha keyifli zaman geçirmek mümkün. İşte bunun için bazı önerilerimiz…

Grup oyunları oynayın

Kış günlerinde haftanın günlerinden birini ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte grup oyunlarına ayırabilirsiniz. Bunun için cep telefonlarınızı ve tabletlerinizi bir kenara bırakın ve Okey, tavla, Tabu, Monopoly, Risk, Scrabble, Jenga gibi oyunlardan birini seçin (Buraya özellikle bilgisayar oyunlarını eklemedik). Bu oyunlarda kazanan grubun ödül kazanması oyunları hem daha çekişmeli hem de daha eğlenceli hale getirecektir.

Denemediğiniz yemek tariflerini yapın

Eminiz televizyondan, internetten veya arkadaşlarınızdan zaman zaman topladığınız fakat denemeye fırsat bulamadığınız birçok yemek tarifi elinizde birikmiştir. Soğuk kış günlerinde evinizde bu yemek tariflerini yapmak ve sonra da bu yemekleri afiyetle yemek güzel olmaz mı?  Bu aktiviteyi eşinizle, sevgilinizle, ailenizle veya arkadaşlarınızla yaptığınızda hem hep birlikte eğlenebilir hem de yaptıklarınızı yiyebilirsiniz.


Sinema geceleri düzenleyin

Biliyoruz film izleme önerisi çok klasik ama bunu daha zevkli hale getirmek için bir program hazırlayarak her hafta izleyeceğiniz filmin türünü önceden belirleyebilirsiniz. Ardından haftalık belirlediğiniz, nostaljik, macera korku, gerilim, aşk, komedi vb türlere uygun filmleri DVD veya internet üzerinden seçerek izleyebilirsiniz.

Parti düzenleyin

Kış gecelerinde evde kendi eğlencenizi düzenlemeye ne dersiniz? Örneğin farklı konseptli partiler organize edebilirsiniz. 70’ler, 80’ler ve 90’lar gibi belli dönemlerin müziklerinin çaldığı, kıyafetlerinin giyildiği partiler ya da rock, pop, caz, latin geceleri gibi eğlenceler düzenleyebilirsiniz.

Dekorasyonunuzu değiştirin

Soğuk kış günlerinde bolca vakit geçireceğiniz evinizin dekorasyonunu yenileyerek evinizin ortamını değiştirmek evde geçireceğiniz zamanları daha keyifli hale getirebilir. Örneğin odaların yerini değiştirebilir, yeni tablolar asabilir, farklı aksesuarlar alabilir veya yastıklarla koltuklarınıza renk katabilirsiniz.

Ortak bir hobi belirleyin

Ailece ya da arkadaşlarınızla birlikte büyük bir puzzle’ın parçalarını tamamlayabilirsiniz. Hatta kibrit çöplerinden gemi yapabilir, takı yapabilir, kokulu mumlar üretebilirsiniz.

Kitap okuyun

Bu önerimiz belki gereksiz gözükebilir ama uzun kış gecelerinde ev aktiviteleri deyince, bir yandan ufkumuzu genişleten ve bizi geliştiren bir yandan da zihnimizi dinlendiren kitap okumanın ilk sırada yer alması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yanına çayımızı ya da kahvemizi alıp evimizin en sevdiğimiz köşesinde, en sevdiğimiz yazarın kitabının sayfalarına dalmanın mutluluğu hiçbir şeyle değişilmez.