2018’in en trend saç modelleri


Kadınlar saç renklerini ve şekillerini değiştirirken kararlarında zevkleri ve kendilerine yakıştırdıklarının yanı sıra genellikle ilk sırada dönemin saç stili trendleri etkili olur. Bu yazımızın konusu sade, iddialı, modern veya sıra dışı olmak isteyen kadınlar için farklı zevklere hitap eden 2018’in en trend saç modelleri

2018’in en trend saç modelleri

Kadınlar her yeni güne başlarken güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek için kıyafet ve aksesuarlarının yanı sıra saç ve makyajlarının da nasıl olması gerektiğine karar verirler. Hatta kadınlar için saçları hayatlarında öyle bir yere sahiptir ki birçok kadın canı sıkkın olduğunda moralini düzletmek için veya özellikle de karşı cinsle yaşadığı bir ayrılığın ardından saçlarında radikal değişikliklere gidebilmektedir. İşte 2018’in en trend saç modelleri

Lob, Bob ve Mob modelleri
Bob saç modeli ile lob saç modelinin farkı birisi çene hizasında diğerinin ise omuz hizasında kesilmesidir. Mob ise lob ve bob arasında kalan saç kesimidir. Kullanım kolaylığıyla öne çıkan bu modellerin kadınların tercihinde ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle lob modelinde saçı yana salarak veya kulak arkasından geriye toplayarak farklı modeller yaratma şansınız da olabilir. Ayrıca bu üç saç modelin dalgalı formuyla birlikte özellikle sarı, kumral ve bakır renk tonları ve balyaj uygulaması doğal görünümlerini artırmaktadır.

Kısa küt kesim
Birçok kadın tarafından uzun yıllardır kullanılan küt saç modelleri arasında olan kısa ve düz kesim 2018’in en trend saçları arasında yer alacağının sinyallerini vermeye başladı. Göz ve yüz hatlarını ortaya çıkaran ve her yaştan kadına yakışabilen bu modern kesim ayrıca kullanımının kolay olmasıyla kadınlar tarafından oldukça beğeniliyor.

Islak saç modeli
Her sene saç stili dünyasının trendleri arasında kendine yer bulabilen ıslak görünümlü saçlarla bu sene de sık sık karşılaşacağız. Çekici ve farklı olmak isteyen kadınlara önerebileceğimiz bu model kısa, orta ya da uzun, ayrıca düz veya kıvırcık tüm saçlara uygulanabiliyor.


Kısa saç kesim
Kısa saç her kadının cesaret edemeyeceği en iddialı saç modellerinin başında geliyor desek yanlış olmaz. Önümüzdeki yılın trend saç stilleri sıralamasında yer alan erkeklerde görmeye alıştığımız Amerikan ve asker tıraşı modelleri cesur ve sıra dışı görünmekten hoşlanan kadınlar tarafından tercih edileceğe benziyor.

Kahküllü saç
Kahkül kesim çoğu kadının ya denediği ya da denemeyi aklından geçirdiği bir modeldir diyebiliriz. Çünkü kahkül bazı kadınlara o kadar yakışır ki birçok kadında ben de denemeliyim hissiyatı yaratır. Fakat bu saç modelinde yüz şeklinin uygunluğu çok önemlidir. Örneğin dar alınlı kadınların yüzlerini kapatacağı için kahkül kesim genelde önerilmez.


Tepeden topuz
Son zamanların en kolay ve en trend saç stili diyebileceğimiz tepeden topuz modelini sevenlere de bir güzel bir haberimiz var. Rahatından ödün vermeyen kadınlar tarafından kullanılan bu şirin model ister açık ister toplu haliyle 2018’de de en trend saç stilleri arasında yerini alacak.