Kategoriler
Moda

Bu kışın favori renkleri neler?


Her kadın kendine yakışan rengi giymeyi tercih eder fakat bir yandan da o sezon hangi renklerin moda olacağını öğrenerek trendi takip etmek ister. Kış alışverişine çıkmadan önce 2018’in favori renklerini merak edenleri yazımıza davet ediyoruz.

Kışın sinyallerini iyice almaya başladığımız bugünlerde kazaklardan elbiselere, paltolardan bere ve atkılara kadar kışlık kıyafet ve aksesuarlar iyice hayatımıza girmeye başladı. Geçtiğimiz zaman içerisinde Avrupa’daki trend belirleyici moda haftaları sayesinde 2018’in trendleri hakkında çokça bilgiye sahip olduk ve gördük ki 2018 kışının renkleri içimizi ısıtacak kadar rengarenk.

Neler var derseniz sarı, turuncu ve kırmızının tonlarından tutun da, mavi açık pembe ve morun farklı tonlarının yanı sıra sadelikten ödün vermeyenler için nötr renklerden kahverengi, bej ve krem tonları da bu sezon en trend renkler arasında. Ayrıca diğer bir tüyo 2018 yılında baştan aşağı aynı renge bürünmenin çok moda olacağının sinyallerini aldık.

Kırmızı ve tonları
Her mevsim giyilebilecek renklerin başında gelen kırmızıya bu kış sezonunda vitrinlerde sıkça rastlayacağız. Özellikle nar şurubu rengi bu kış çok revaçta olacak. Kırmızı sadece kıyafetlerde değil makyaj ve aksesuarlarda da rahatça kullanabilen bir renk olduğundan her zevke göre trend takipçilerinin üzerlerinde mutlaka yerini alacaktır. Örneğin kırmızı bir rujla ya da kırmızı bir ayakkabı, fular veya bereyle aksesuar olarak…

Turuncu
Turuncu sadece 2018 ilkbahar – yaz sezonunda değil kışın da elbiselerden trençkotlara kadar birçok kıyafetle gardıroplarımızda yerini alacak gibi gözüküyor. Turuncuyu kendine yakıştırmayan veya fazla renkli bulanlar içinse kombinler ve aksesuarlar harika birer çözüm olabilir. Örneğin turuncu bir eteği siyah veya beyaz parçalarla kombinleyebilir, kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından çantalarda ve ayakkabılarda turuncu rengi kullanabilirsiniz.

Sarı
2018’de farklı tonlarıyla karşımıza çıkacak renklerden biri de sarı. Parlak sarı, hardal ya da altın sarısının bulunduğu sarının tüm tonları bu trendin içerisinde… Sarı tonlarını siyah ve beyazın yanı sıra kendi gibi canlı renklerle de rahatça kombinleyebilirsiniz.


Lacivert
2018 yılı trendinin belirleyicisi olan moda haftalarında laciverte ve koyu mavi tonlarına oldukça sık rastladık. Yarattığı şık görünümle daha çok iş hayatında ya da abiye giyimde kullandığımız lacivert bu yılın en trend renkleri arasında alıyor. Ceketlerden elbiselere, kazaklardan bluzlara kadar bu kış lacivertlere gardırobunuzda yer açmakta fayda var.

Açık pembe
Pembe tonlarının sadece yaz aylarında giyilebildiğini düşünenlerdenseniz bu fikrinizden vazgeçerek pembenin farklı tonlarını hayatınıza sokmaya hazır olun. Çünkü bu kış özellikle kalın örgülü kazaklar ve saten elbiselerle açık pembe reddedemeyeceğiniz renkler arasında hiç şüphesiz yerini alacak.

Mor ve tonları
Mor uzun zamandır en çok da kış sezonları için tasarımcıların vazgeçilmez renkleri arasındaki yerini koruyor. Fakat özellikle bu kış her yer mosmor olacak desek abartmış sayılmayız. Çünkü morun sadece tek bir tonu değil koyu mordan lilaya kadar birçok tonu modacılar ve markalar tarafından tasarımlarında bolca kullanılmış.

Nötr renkler
2018 canlı renklerin yanında kahverengi, bej ve krem tonlarıyla nötr renk severler için de güzel bir sene olacak diyebiliriz. Mesela özellikle açık kahve çok moda. Bu kış kahvenin tatlı tonlarıyla şıklığı yakalamanız hiç de zor olmayacak.