Evde kolayca yapılan saç modelleri


Özel bir geceye davetliyseniz ya da düğün, kokteyl gibi organizasyonlara gitmeniz gerektiğinde saçınızı yaptırmak için kuaföre gidecek vaktiniz yoksa tam da doğru yerdesiniz! Bu gün size evde kolayca yapabileceğiniz harika abiye saç modellerini anlatacağız. Bu saç modellerini tek başınıza ya da bir kişiden yardım alarak kolayca uygulayabilirsiniz.

Kolay balerin topuzu

Saçınızı ense kısmından sıkıca toplayın. Ardından tokanın hemen üzerinden ve orta kısmından parmağınızla bir boşluk açın. Saçınızı orta noktasından ikiye ayırın ve at kuyruğunu açtığınız boşluktan içeri atın. Saçınızı aşağıdan çekin ve iki yana çekerek sıkıştırın. Hacimli bir topuz görüntüsü için ise sarkan saçlarınızı bir tarak yardımıyla yoğun bir krepe uygulayın. Saçı alttan yukarı doğru sararak bir bohça haline getirin. Son olarak sağ ve sol taraflardan sabitlemeyi unutmayın.

Kolay topuz modeli

Kolay bir topuz yapmayı tercih ettiyseniz, ilk olarak saçınızın daha hacimli görünmesi için hafifçe krepe yapınız. Krepelenmiş saçlarınıza biraz sprey sıkın. Sonrasında saçın tamamını arka sağ tarafa doğru atın. Sağdan sola olacak şekilde kuş yuvası gibi içe doğru sarın. Sardığınız saçın uçlarını sabitleyin. Kolayca uygulayacağınız bu topuz ile çok şık görünüme sahip olabilirsiniz.


Saç bandı ile yarı toplu saç modeli

İlk olarak saç bandını yerleştirin. Saçlarınızı iki yandan ve bir arkadan olacak şekilde üç parçaya ayırın. Arkaya ayırdığınız parçayı saçın uç kısmından gevşek bir şekilde toplayın. En ucundan başlayarak bir bohça şeklinde kıvırın ve bandın içine sıkıştırın. Sıkıştırdığınız saçları toka yardımıyla tutturun. Sağ kenarda kalan saçınızı ise burgu şeklinde arkaya doğru kıvırın. Kıvırdığınız saçı arkada topladığınız saçın üzerine sarın. Saç uçlarını ise filkete yardımıyla sabitleyin. Sol kenardaki saçınıza da aynı işlemi uygulayın. Önden de hoş bir görüntü oluşturmak için birkaç tutam salık bırakabilirsiniz. Kenarlardan da sabit ama gevşek bir görünüm elde etmek için saçları biraz gevşetebilirsiniz. Ayrıca aralardan görünmeyecek şekilde filketelerle tutturduğunda sağlamlaştırmış olacaksınız.


Örgü topuz modeli

Örgü topuz modelimiz için öncelikle saçınızı sol arkasından iki tutam şeklinde ayırmalısınız. Sonra ayırdığınız iki parçayı minik lastik tokalarla toplayın. Soldaki parçayı ikiye ayırın ve ayırdığınız parçanın ilk tutamını örmeye başlayın. Saçınızı sepet örgü şeklinde örebilmek için her seferinde üçüncü parçayı sağdan bir tutam alarak ilerleyin. Örgüyü sağ kulak arkanıza kadar getirin. Her üçüncü tutamda sabitleyin. Ucunu ise sağ yanda biriken saçlarla birleştirin. Elinizdeki saçı normal örgü şeklinde örün ve diğer örgünün altından sol kulak arkasına doğru getirin. Son olarak örgünüzü alt kısımlarından sabitleyin.