Kategoriler
Kişisel Bakım

Saç uzatma maskeleri


Saçlarımız, dış görünüşümüz için çok önemlidir. Birçoğumuz kendine en çok yakışan saç modelini bulmak için uğraşlar içine girer. Bunun için saatlerini kuaförde geçirir. Çünkü saçlarımız bize birbirimizden farklı bir kişilik ve görünüş kazandırır. Eğer saçlarınız çok dökülüyor ve uzamıyor ise bu maskeler sizin için çözüm olacaktır. Fazla para ve zaman harcamayacağınız bu maskeler sayesinde saçlarınız eskisinden daha güçlü ve sağlıklı olacaktır.

Evde yapabileceğiniz maske tarifleri

İlk maskemiz için gerekli malzemelerimiz: Yarım avokado, bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağıdır. Öncelikle avokadoyu çatalla güzelce ezmeliyiz. Sonrasında içine üzüm çekirdeği yağı ve soya yağını ekleyin iyice karıştırın. Bu karışımı saç diplerine sürün ve streç filmle saçınızı sarın. Üzerine ılık havlu kapatıp bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez uyguladığınızda saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

İkinci maskemiz içinse zeytinyağı gerekiyor. Bir kase içerisine dört yemek kaşığı zeytinyağını koyun. Daha sonra mikrodalgada en düşük ısıda iki dakika bekletin. Sıcak olmamasına ve mikrodalgada uzun süre tutmamaya dikkat edin. Mikrodalgadan çıkardığınız kase içerisinde zeytinyağını saç derinize masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızda yağı yaklaşık olarak beş dakika bekletin. Ardından şampuan ile iyice yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.


Bir diğer maskemiz ise soğan ile yapılıyor. Soğan, içerisinde bulunan sülfür sayesinde saçlarınızın uzaması için gerekli olan kolajen üretimini artırır. İlk olarak dört adet soğanı suyu çıkana kadar rendeleyin. Bu soğan suyunu saç derinize masaj yaparak yedirin. En az 15 dakika kadar saçınızda bekletin. Sonra saçınızı iyice şampuanlayarak yıkayın.

Son maskemiz için ise üç adet patates, bir yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı bala ihtiyacımız var. Önce patatesleri rendeleyin ve daha sonra sıkarak suyunu çıkartın. Yumurta sarısı ve balı da içine ekleyin. Güzelce karıştırın ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat kadar bekletin ve şampuanla güzelce yıkayın. İçerisinde kullandığımız yumurta sarısı ve bal saçlarınız için çok iyi bir nem kaynağıdır. Nemlenen saçlarınız bu maske sayesinde eskisinden daha hızlı uzayacaktır.