Bu kışın trend bot modelleri


Sonbahar geldi ve kadınlar bu mevsimde giyeceğim ayakkabı tarzı nasıl olmalı diye düşünmeye başladı. Kıyafetler basit olsa bile, bunu harika bir şekilde göstermek topuklar botlardan geçiyor. Bu sonbahar ve kışta durumlar iyice değişiyor. Çünkü gerçekten bu yıl çok cesur ve farklı ayakkabı tasarımları var. Bu yılın trendlerine baktığımızda genellikle 90’lı yılların modasını göreceğiz; biraz eskiye dönüş yapıyoruz. 2018 yılı kadınlar için cesur tasarımlardan oluşan farklı bir yıl olacak.

Vitrinlerden birkaç model

İlk sırada renkli topukları olan botlar geliyor. Ayakkabılar normal renkte fakat topuklar farklı tonlarda. Topukların farklı tonları ayakkabıya ayrı bir şıklık katıyor. Bu yıl kışı renkli topuklarla canlandıracağız. Hafif uyum içinde olan renkler görünümü daha güzel hale getiriyor. Gözlerimiz artık ayakkabıların modeline, şekline değil topuklarına bakacak.

İkinci sırada yer alan ayakkabılarımız ise biraz daha iddialı. Düz renk üzerinde parlak desenli taşlar ilave edilmiş çizmeler bu kışa damgasını vuranların arasında olacak. Ayakkabılarda daha süslü görünümün hakim olduğunu modelleri inceledikçe ışıl ışıl parlayan bir kış olacağını düşünüyoruz. Matlığı sevmiyorsanız bu tarzlar size uygun olacaktır. Kendinizi belli etmek, şıklığı sadece ayakkabılarınızda yansıtmak istiyorsanız bu çizmeleri tercih etmelisiniz.

Vitrinlerde sarı ve tonlarında ayakkabılar çok var. Altın rengi çizmeler de sıklıkla göreceklerimizin arasında. Genelde çizmelerde altın sarısı izlenimini vererek parlaklık sağlamış. Stil olarak da pek farklı oldukları söylenemez.


Güzel havalarda giymek için tasarlanmış püsküllü ve kalın topukları modeller de vitrinlerde gözümüze çarpıyor. Rahatlığı sebebiyle tercih eden çok olacaktır. Bu ayakkabılar kombinlerinize güzel uyum sağlayacak.

Çorap gibi uzayan görünümlü çizmeler de en çok raslayacaklarımızın arasında yer alıyor. Bu çizmelerde seksilik, çekicilik ve şıklık hedeflenmiş. Renk olarak da çorap rengine eşdeğer tonlar seçilmesi görsel açıdan çok güzel olmuş.

Kısa botları son zamanlarda pek görmüyorduk. Havaların biraz daha güzel olduğu zamanlarda çok uzun çizmeler yerine daha kısa botlar güzel olacaktır. Sezondaki ayak bileğinde olan botlar sivri burunla beraber güzel uyum yakalıyor.


Daha çok bahar mevsiminde gördüğümüz çiçekler artık kışın da hayatımıza giriyor. Botlarda renk ve görünüm olarak bambaşka duruyor. Canlı ve kıpır kıpır bir kadınsanız bu görünüm size çok yakışacak. Ayrıca bu çiçekli botlar ile kış günlerinizi renklendirebilirsiniz. Değişik desenli ve renkli modeller de vitrinlerde yerini aldı.