Doğal yolla zayıflatan sebze suları


Meyve ve sebze suları vücuttaki fazla yağları atmaya yarayan mükemmel bir çözümdür. Sebze suyu kilo kaybettirirken metabolik performansınızı da artırır. Uzmanlara göre günde tüketilecek bir bardak sebze suyu hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Bakın; sadece yardımcı oluyor diyoruz. Sebze suyunu içerken yediklerinize dikkat edin ve sakın egzersiz yapmayı unutmayın. Hiç vaktiniz yoksa yürüyüş yapmanız da faydalı olacaktır.

Vücuttaki fazla yağları atmak için sebze suyu için

Salatalık suyu susuzluk giderici, ferahlatıcı ve serin tutucu bir içecektir. Vücuttaki birikmiş toksinleri ve yağ hücrelerini eriterek doğal bir idrar söktürücü görevi görür. Aynı zamanda vücudunuzun metabolizmasını hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. Salatalık suyu fazla kilolarınızdan kurtulmanın yanında parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Taze salatalık suyu mide ekşimesi, asitlik ve mide ülseri gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Salatalık suyunun tadı hoşunuza gitmiyorsa havuç suyu ile birlikte tüketebilirsiniz. Her yemek öğününden önce iştah kapatıcı olarak bir bardak salatalık suyu içebilirsiniz.

Lahana oldukça düşük kalorili bir sebzedir. Lahana suyu zengin lif içeriğiyle uzun süre tok tutabilir. Kilo kaybı için çok özel bir sebze suyudur. Lahana suyunda yüksek konsantrasyonlarda C vitamini ve antosidan bulunur ve diyabet riskini azaltır. Sağlıklı bir atıştırmalık olarak veya bir yemek yerine, yemeklerden önce ya da sonra lahana suyu içiniz. Taze havuç suyu da olağan üstü bir lif kaynağıdır. Havuç suyundaki bu lifler vücudun yağ oranını azaltan çok etkili kaynaklardır. Düzenli havuç suyu tüketimi daha hızlı şekilde kilo vermeye yardımcı olur, aynı zamanda vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.


Pancar suyu zayıflamak için tüketmeniz gereken içeceklerden biridir. Hiçbir yağ ya da kolesterol içermez ve besleyici içeriği çok yüksektir. Pancar suyunu daha fazla kalori yakmak için tüketmelisiniz; ayrıca gücünüzü artırır. Pancar suyu lifli bir besin olup vücudun kolesterol seviyesini düşürür. Kilo vermek için mükemmel bir etkiye sahiptir ve sizi gün boyu enerjik tutar. Pancar suyu bağırsaktaki yağlanmaları da çözerek boşaltım sistemine de yardımcı olmaktadır.


Kereviz suyu da önereceğimiz sebze suları arasında. Kereviz suyu ise vücutta biriken kiloları ve yağları eritmek için çok yararlıdır. Kalori alımınızı azaltarak zayıflamanızı sağlar. Kereviz suyu idrar sökücü bir besindir, selülit ve şişlikleri de azaltır. Ayrıca kabızlığı engeller ve vücutta oluşabilecek kireçlenme riskini azaltmaktadır.