Kışa yakışan parfümler


Yazın genellikle tercih ettiğimiz fresh kokulu parfümler kışa pek fazla yakışmıyor. Çünkü yaz parfümleri her zaman daha hafif kokulardan oluşuyor. Kışın daha ağır ve seksi parfümler tercih etmeliyiz. Parfümlerin kokusunun kişiler üzerindeki etkisinin ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğru parfümü seçtiğimizde doğru erkeği bulmak o kadar da zor olmayacak. Bu yüzden doğru parfümü seçmeli ve çevremizdekileri kokumuz ile büyülemeliyiz.

Her kışın vazgeçilmez beş parfümü

Dolce & Gabbana Intense: Kadınsı ve seksi bir koku istiyorsanız kesinlikle Dolce & Gabanna’nın Intense parfümünü denemelisiniz. Beyaz çiçeklerin saf kokularıyla güçlendirilmiş bu parfüm, seksi olduğu gibi bir o kadar da masum.

Tepe notası: Böğürtlen, yeşil mandalina, neroli
Kalp notası: Portakal çiçeği, sümbülteper, yasemin, hindistan cevizi esansı, incir
Dip notası: Marshmallow, vanilya, sandal ağacı, güneş çiçeği, misk

Fendi L’Acquarossa: Fendi’nin son parfümü L’Acquarossa, kırmızı su demek. Kırmızı renk seksiliği yansıtır. Anlamından da belli olduğu üzere çarpıcı ve seksi bir kokudur. Seksi koku arayanlar bu parfümü tercih etmeli.

Tepe notası: Sisilya mandalinası, Kalabria bergamotu
Kalp notası: İne çiçeği, manolya, Isparta gülü ve portakal çiçeği
Dip nota: Kırmızı sedir ağacı, Endonezya paçulisi ve misk


Chanel No.5: Yıllara meydan okuyan Chanel’in efsane kokusu No.5 birçok kişinin vazgeçilmez parfümüdür. Hafif, kadınsı, narin ve kusursuz bir parfüm oluşuyla tüm kadınlara uyum sağlayabiliyor.

Tepe notası: Bergamot, limon, neroli
Kalp notası: Yasemin, gül, zambak
Dip nota: Sandal Ağacı, vetiver, vanilya, amber, paçuli

Michael Kors Sexy Amber: Kışın şehvetli ve çekici bir koku aradığınızda kesinlikle Michael Kors Sexy Amber’i tercih etmelisiniz. Baştan çıkarıcı notalarıyla gece ve gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kokuyla çevrenizdekilerin dikkatini fazlasıyla çekebilirsiniz.

Tepe notası: Amber
Kalp notası: Sandal ağacı
Dip nota: Yasemin

Giorgio Armani Si: Zarafet, güç ve bağımsız ruhun karşı konulmaz kokusu olan Giorgio Armani Si, şehvetli, şık ve yumuşak bir parfüm. Gideceğiniz güzel bir akşam yemeğinde şık görüntünüze daha da şıklık katacak bir koku.


Tepe notası: Siyah frenk üzümü
Kalp notası: Frezya, mayıs gülü
Dip notası: Vanilya, paçuli, değerli odun harmanı