Romantik bir akşam yemeği için ne giymeliyim?


Kadınlar için giyim kuşam konusu bazen işin içinden çıkılmaz hallere dönüşebilir. Özellikle bu bir gösteriş meselesi ise daha da zorlaşabilir. Herkesin bir giyim tarzı ve zevki vardır ve bu konuda en önemlisi giydiklerinizi kendinize yakıştırabilmenizdir. Bu da doğru kombin ve ne için giyineceğinize bağlıdır. Ayrıca gideceğiniz mekana göre de farklılık gösterir. Bir kadın için en önemli ve dikkat isteyen giyim şekli biri tarafından akşam yemeği için dışarı çıkarıldığı zamandır. Bu nedenle, etkili ve etkileyici görünüm yaratmak için, herkesin dikkatini çekecek düzeyde zevkli giyinmeyi bilmek önem taşır.

Akşam yemeği için kurtarıcı tüyolar

Öncelikle önemli olan nasıl bir yere gittiğinizdir. Deniz kenarında şık bir restoranda giyeceğiniz bir kıyafetle daha salaş ama sıcak bir ortamda giyeceğiniz kıyafet haliyle farklı olmalıdır. Eğer gideceğiniz mekan sürpriz değilse kıyafet seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Eğer güzel bir restoranda romantik bir akşam yemeğine gidecekseniz, şık bir elbise tercih etmelisiniz. Bu tarz mekanların en doğru kıyafeti siyah, kısa ve zarif elbiselerdir. Hafif tonlarda yapacağınız bir makyaj ve ışıltılı zarif takılarla harika bir görünüm oluşturabilirsiniz. Siyah ya da koyu kırmızı ayakkabılarla tamamladığınız kombininiz sayesinde yemeğe çıktığınız kişi gözlerini sizden alamayacaktır. Fakat sevimli ve romantik bir akşam yemeği yaşamak istiyorsanız  bej ve pembe gibi daha açık tonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca gri ve bej tonları ile kombinasyon oluşturarak retro tarzı bir görünüm sağlayabilirsiniz.


”Elbise dışında şık bir akşam yemeğinde ne giyilir?” sorusunun cevabı kuşkusuz kalem eteklerdir. Eğer vücudunuzun orantısına güveniyorsanız mutlaka kalem etekleri kullanmalısınız. Üzerine giyeceğiniz şık bir bluzla güzel bir kombin yaratabilirsiniz. Bluzunuzun tarzına göre saçlarınızı açabilir ya da sade bir topuzla kıyafetinizi taçlandırabilirsiniz. Altına seçeceğiniz kıyafet tonlarına uygun bir renk stiletto ile çok şık görünebilirsiniz.


Daha rahat bir mekanda olacaksanız elbise ve etek biraz abartılı kalabilir. Bu durumda siz de kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Böyle bir yemekte skinny bir pantolon ve şık bir gömlek ile çok hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Skinny bir pantolon yerine deri bir tayt da tercih edebilirsiniz. Altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı da bütünlük sağlayarak mükemmel görünmenizi sağlayacaktır. Dağınık ve hafif dalgalı saçlar ile güzel bir makyaj şık bir görüntü oluşturacaktır. Bu kombininizle de karşınızdaki kişiyi etkileyebilirsiniz.