Kategoriler
Moda

Kışın şık görünmenizi sağlayacak tüyolar


Sosyal yaşantıda yer edinebilmek için öncelikle kendimize güvenimiz olmalı. Bu güveni sağlamak için ise güzel ve temiz giyinmeliyiz. Ayrıca saygın bir görünüşte olmak çok önemli. Kışın şık giyinerek diğer insanları daha kolay etkileyebilmemiz mümkün oluyor. Kış aylarında soğuklardan korunabilmek için kalın giyinmek zorundayız. Bu bir ihtiyaç ve buna bağlı olarak bazen üşümemek için şıklığımızdan vazgeçebiliyoruz. Ancak kışın şık olmak çok da zor değil. Birkaç küçük dokunuş yeterli olabilir. Bazen bir aksesuar, bazen şık bir deri ceket veya güzel bir triko kazak ile kışın şıklığı yakalamamız mümkün.

Şık görünmenizi sağlayacak parçalar

Bu sezon özellikle açık gri tonlar çok moda. Uzun paltolar veya kaşmir kısa paltolarda bu rengi tercih ederseniz çok şık kombinler yaratabilirsiniz. Gri bir paltonun içerisine giyeceğiniz soft pembe kazak ile harika bir görüntü yakalayabilirsiniz.


Gri veya mavi renkli, açık tonlarda tercih edeceğiniz uzun trençkot veya paltolarla birlikte ince topuklu aynı renklerde ayakkabılar ile hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem sezon modasına ayak uydurmuş olursunuz, hem de şık görünürsünüz.

Yeni sezon kış modasına baktığımızda kalın, örgülü ve uzun hırkalar ön planda. Bu hırkaları dar kesim bir jean ve topuklu bilekte botlar ile kombin yapabilirsiniz. Renk seçimlerinde bir biri ile çok zıt olmayan renklerin tercih edilmesi gerekiyor. Bir biri ile uyumlu soft ve pastel renkleri tercih ettiğinizde hoş sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Belden bağlamalı bol montlar ya da kısa trençkot modelleri topluluk içerisinde fark edilmenizi sağlayacak detaylar olacaktır. Açık gri tonlar çok moda olmakla birlikte trençkot veya belden bağlamalı bol montları sivri burunlu ayakkabılar ile kombinlediğinizde çok şık durduğunu göreceksiniz.

Bu kış elbise ve etekler de moda. Uzun mont ve hırkalar ile kullanabileceğiniz kısa etekler, bol kesim etekler, triko elbiseler ve baklava desenli etekler bu sezonun vazgeçilmezleri arasında olacak gibi görünüyor.

Peluş montlar veya kürk görünümlü montlar bu sezon da çok moda. Özellikle gerçek kürk kullanmamanızı öneriyoruz. Bu montları mini etek ve dizüstü çizmeler ile kullandığınızda şık görünüme sahip olabilirsiniz.