2017 – 2018 sonbahar / kış sokak modası


Modanın en önemli noktalarından biri sokaktır ve sokakta her farklı noktada giyeceğiniz kıyafetler değişmektedir. Moda defilelerinde gördüğümüz bazı kıyafetler özel günler içindir. Günlük hayatımızda sokakta tercih edemeyiz. 2017-2018 sonbahar / kış sokak modası için öncelikle sizlere çok geniş çapta stillerin tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz. Sokağın her noktasına uygun şekillerde parçalar tasarlandı ve ayrıca renkler, desenler ve yazılı figürler çok çok ön planda. Bu yıl bizi nelerin beklediğine birlikte göz atalım.

Bu yıl olmazsa olmaz parçalarımız neler?

Yırtık kotlar sokak modasının yine olmazsa olmazlarının arasında yer alıyor. Kotsuz bir sokak stili olamaz, orada mutlaka bir eksiklik hissedilir. Hem rahat, hem de spor görünmek istiyorsanız yırtık kotları tercih edebilirsiniz.

Kendi tarzınızı yansıtmak için kısa etekler ile bir kış kombini oluşturabilirsiniz. Soğuk havalar için uygun bir görünümle sokağa çıkmak sizi şık gösterecektir. Ayrıca canlı renklerden parçalar seçerseniz sizi daha görünür hale getirecektir. Biraz klasik gibi gelebilir size ama bütün moda defilelerinde sıklıkla gördüğümüz fikir zarif ve hafif tüylü kürkler. Kürkünüzü kısa eteklerinizle ve topuklu çizmelerinizle kombinleyerek çok havalı görünebilirsiniz.

Aksesuarlar kullanarak bu güzel kış mevsiminde sokakları ısıtabilirsiniz. Atkı, taşlı çizme ve çanta olmazsa olmaz sokak aksesuarlarıdır. Bu üç aksesuar parçası ile giyim şeklinize renk katabilirsiniz.

Taytlar her yıl olduğu gibi bu yıl da trend olarak devam ediyor. 2017-2018 sonbahar / kış sokak modası için kesinlikle gardırobunuzda birkaç tane kalın tayt bulundurmalısınız. Çünkü taytla oluşturulan stiller gittikçe artacak; bunu moda haftalarındaki sokak fikirlerinden yola çıkarak söylüyoruz. Birçok tasarımda hep tayt bulunmakta.


Kalın, renkli ve uzun örgüleri olan hırkalar dikkat çekici olmakla beraber kadınlara çok yakışıyor. Kış günleri için çokça tercih edeceklerinizin arasında bulunmalı. Bu tarz hırkaları kışın sokaklarda çok fazla göreceğiz.

Boğazlı koyu renk parçalarınız, açık tonlardaki gri kabanlarla uyum sağlıyor. Bu ikilinin kombini de kış mevsimine çok yakışacak. Günlük giyimimiz çok önemlidir. Çünkü her gün tekrar eder şekilde giyiniriz bunun için de daha yerli yerinde parçalar seçmeliyiz.


Sonbahar bir geçiş mevsimidir. Bu mevsimde daha dikkatli kıyafet tercihleri yapmalıyız. Ne çok kalın, ne de çok ince kıyafetler seçmemeliyiz. Sonbaharın en sıcak son moda trendlerinden biri olan baklava deseni, her zaman karşılaştıklarımızdan biri haline geldi. Kazak ve çoraplar da en yaygın kullanılan parçalardan ikisidir.