Kilosu fazla olan kadınlar nasıl giyinmeli?


Fazla kilosu olan kadınların genel olarak sorusu ‘’Kilolarımı saklayacak kıyafetler nelerdir?’’ oluyor. Biz de sizin için bu konuya değinmek istedik. İlk olarak siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkli kıyafetler kilolarınızı gizlemenize yardımcı olacaktır. Bunun aksine baştan aşağıya aynı rengin farklı tonlarını da tercih edebilirsiniz. Aynı rengin farklı tonlarının devamlılığı ile sağlanan bir çizgi olur. Bu vücudunuzu ince ve uzun gösterir.

Moral düzelten kıyafetler

Yatay çizgiler her zaman geniş ve kilolu gösterdiği için dikey çizgili kıyafetler tercih ettiğinizde daha zayıf görüneceksiniz.Yine aynı şekilde büyük desenli kıyafetler de sizi kilolu gösterir ayrıca küçük desenli kıyafetler zayıf görünmenizi sağlar.Tabi bunu dengede tutmak gerekir. Eğer kilonuz üst bölgenizde ise üst kısma düz ve koyu renkler tercih edip pantolonunuzu yada eteğinizi desenli kullanabilirsiniz, eğer kilonuz alt bölgenizde ise tam tersini yapıp bluzunuzu desenli renkli tercih edip altına koyu renkte bir pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Geniş paçalı pantolonlar her zaman bacaklarınızı daha ince gösterir. Kullanacağınız pantolon geniş paçalı yada boru paça olmalıdır ve pantolonun beli ne yüksek, ne de düşük olmamalı daima göbek ortasında olmalı. Eğer illa ki skinny bir pantolon kullanmak istiyorsanız üzerine mutlaka bir tunik ile kombinlemeniz gerekir. Üstünüz için kullanacağınız bluzlarda kayık yaka yerine v yaka kullanmanız daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

Kullanacağınız kıyafetler biraz bol olmalı ama gereğinden fazla büyük olmamalı ve vücuda da yapışmamalı. Yani ne çok dar nede çok bol olmamalı. Tabi kullandığınız kumaşlarda önemli sert kumaşlar yerine daha çok yumuşak, hafif ve vücudunuzdan kayan kumaşları tercih etmelisiniz. Böylelikle vücudunuzun genel hatlarını kapatmış olursunuz.

Aksesuarlarınıza değinecek olursak koyu renk kıyafetlerinize biraz anlam katmak için doğru takıları kullanmalısınız. Şık ve sade takılar her zaman kıyafetlerinize anlam katar ama fazla süslü ve abartılı olmamalı. Büyük kolyeler kullanarak hem modayı takip edebilir hemde zayıf bir görünüme sahip olabilirsiniz. Boynunuza saracağınız fularlar da gözü yanıltır ve ince görünmenizi sağlar.


Kiloyu daha iyi gizlemenin yolları

Ayakkabı tercihlerinize bakacak olursak her zaman ince ve yüksek topuklar vücudunuzu zarif ve ince gösterir. Bilekleri kalın olan bayanlarımız bileği kesen çok bantlı ayakkabılar tercih etmemeli. Burnu kapalı ayakkabılar daima ayağı küçük gösterir, dolgu topuklar ise bacağı kalın gösterir bu sebepten ince topukları tercih etmeliyiz.

Dikkat etmemiz gereken noktalardan biride saç ve makyaj. Saçlar kabarık ise yüzü küçük gösterir, düz fönlü ise yüzü ince gösterir, tepeden toplanmış at kuyruğu ise suratı sivrileştirir ve zayıf gösterir. Yüz tipinize göre bunları uygulayabilirsiniz. Makyaj konusunu gelirsek her zaman koyu renkler yüzünüzü ince gösterir.


Son olarak kilolu bayanlarımızın en çok zorluk çektikleri konu mayo ve bikini seçimi. Öncelikle bikini yada mayo kesinlikle bir beden büyük olmalı. Bunun yanı sıra tercihiniz mayo olmalı eğer bikini olacaksa yüksek kesimli, toparlayıcılı ve likralı olmalıdır. Gene kıyafetlerimizdeki gibi koyu ve mat renkler tercih etmeli, desenli ise dikey veya simetrik çizgiler yada küçük desenler olmalı.