Kategoriler
Moda

2017’nin en popüler saç kesimleri


Bu yıl modern saç kesimi ilk sırada gelmekte. Omuz hizasında veya biraz daha uzun saç kesimi. Ama bu kesimi biraz daha ortaya çıkartmak için uzun kat kesimleri ekleniyor. Bu sayede hacimli doğal bir görüntü ortaya çıkıyor. Uzun saç modelleri için kaküllü saç kesimi de ikinci sırada gelmekte. Uzun saç modelleri uzun kaküller olmadan çok yalın kalmakta. Kakülleri ister alnınıza düşürebilir, ister iki yana ayırabilir ve isterseniz arkaya doğru tarayabilirsiniz. Bu saçı doğal olarak kullanmak en güzeli olacaktır.

Kısa saç kesim modelleri

Çene boyunda saç kesimleri eğer saçınız uzadıkça zayıflıyorsa hoş bir görüntü olmayacağından doğru tercihiniz olacaktır. Kısa saç modelleri düz saçlara sahip olan kişiler için daha uygundur. Nasıl uzun saç bakım ve özen istiyorsa kısa saç da aynı bakımı ister.

A kesim saç modeli öne doğru uzayan saç kesimidir. Yuvarlak yüze sahip olan kadınlar için uygundur. 30’lu yılların saç kesimleri de 2017 yılında trend hale gelmiştir. Bu kesimde saçlar öne doğru uzuyor. Fakat arkaya doğru kısalan saçla katlı bir şekilde kesiliyor. Saçlarınıza fön uygularken en küçük fırçayı kullanmanız kolay şekil vermenize yardımcı olur.

Kıvırcık saçlar

Yumuşak alt katlar en çok öne çıkan kesimlerimiz arasında. Saçın alt kısımlarına uygulanır ve hacimli görünmesini sağlar. Bu kesime kalın telli saçlara sahip olan kadınlar bayılacak. Katlı kıvırcık kısa saçlar doğallığıyla göze çarpıyor ve bu sene kıvırcık saça sahip olanlar için en popüler kesim haline geliyor.


Pixie saç kesimleri erkek tipi kısa saç kesimidir. Cesaret isteyen bir kesim olmakla birlikte herkese yakışmaz. Kadınlar bu kesimi yaptırmadan önce iyice düşünmeli, saç tipini göz önünde bulundurarak karar vermelidir. Bu kesim yüz hatlarınızın tamamını ortaya çıkartacaktır.

Bu sene kesimlerin yanında örgüler de moda. Yüzünüze uygun olan kesimi tercih ettikten sonra örgüyü de eklediğinizde en trend siz olacaksınız. Örgülerin arkasından ıslak görünümlü saçlar, yandan ayrımlı saçlar ve 80’li yılların saç modelleri gelmektedir.

2017 sezonuna damgasını vuran saç renkleri ise ilk olarak kaplan gözü saç rengi. Bu ton kahve ve altın renklerinin birleşiminden oluşur. İkinci popüler saç rengimiz oldukça koyu kahverengidir. Bu rengin en büyük avantajı saçları parlak göstermesidir. Bakır kızıl saç rengi de tarçın rengine kaçan bir ton. Özellikle beyaz tenli kadınlar için ideal bir renk. Gri saç rengi hala popülerliğini koruyor. Grilere eklenen sarı tonlar ortaya güzel bir görüntü çıkartıyor. Soluk bir ten rengine sahipseniz mutlaka ronze saç rengini denemelisiniz. Kahve ve bakır kızılından oluşan bu renk karışımı yine beyaz tenlilere çok yakışıyor. Bu renk hem uzun hemde kısa saçlara çok yakışıyor. Trend olan bu saç renklerinden biri ile yukarıdaki kesimlerden birini birlikte uyguladığınızda çok şık bir görünüme sahip olacaksınız.